Midilli Adası Turu

Midilli Adası Turu

Son yıllarda fırtına gibi esen Yunanistan ve Yunan adalarını gezme, bu muhteşem mekanlarda tatil yapma furyasından Yunanistan’ın Ege Denizi’nde bulunan yüzlerce adasından en büyük üçüncüsü olan Midilli de payına düşeni hem de fazlasıyla alıyor. Nasıl almasın ki? Midilli Adası M.Ö. 3000 yılına dayanan tarihi geçmişi, eşsiz coğrafi güzellikleri, hepsi el değmemişçesine iyi korunmuş plajları, yeşiller mavinin iç içe geçtiği denizi ile Midilli Adası bu denli sevilmeyi ve ilgi görmeyi sonuna kadar hak ediyor doğrusu. Artık Midilli Adası turları sayesinde siz de Yunanistan’ın Ege Denizi’nde ışıldayan bu güzel adasına giderek tarihe, doğaya ve Ege’nin kendine has havasına doyabilirsiniz, üstelik çok sayıda Ayvalık Midilli rotasını seçerek bütçenize uygun olanı seyahati hiç zorlanmadan gerçekleştirebilirsiniz.

Midilliadası

Midilliadası


Tarihi binalar ve müzeler
Midilli aslında başlı başına yani her karışı ile tarihi bir yer. Hemen her Yunan Adası gibi Midilli Adası’nda da bir kale bulunuyor; Molivos Kalesi tabi ki Midilli turu ile mutlaka uğranılan yerlerden biri. Ardından adanın eşsiz tarihi zenginliklerini gözler önüne seren arkeoloji müzesi de her Midilli Adası turu ile gidilen yerler arasındadır.

Midilli Taşlaşmış Ormanı
Buraya ayrı bir başlık açmak gerektiği kanısındayız çünkü Midilli turları ile göreceğiniz en inanılmaz yerlerden biri taşlaşmış orman. Adından da anlaşılacağı gibi fosilleşmiş ağaçlardan oluşan bu orman insanın kendisini zamanın donduğu bir yerde gibi hissetmesini sağlıyor, işte bu nedenle taşlaşmış orman gezisi Midilli turu esnasında yaşayacağınız en ilginç deneyimlerden biri olacaktır.

Ayvalık

Ayvalık


Plajlar
Midilli Adası’nı dünyanın dört bir yanından turistler için bu denli çekici kılan en önemli unsurlardan biri de adanın her biri mükemmel denecek kadar güzel bir doğaya ve tertemiz denize sahip plajları. Midilli Adası’na Turyol feribot yolculuğu ile ulaşarak adanın farklı bölgelerindeki bu plajlarda denize girmenin ve güneşlenmenin ne kadar keyifli olduğunu kelimeler ile anlatmak zor. Kısacası Midilli turları size bir tatilden beklediğinizden çok daha fazlasını verecek, bundan en ufak bir şüpheniz olmasın.

Beğen  
Önceki Yazı
Sonraki Yazı
Yazar